Malbork jest niezwykłym miastem, położonym w północnej części Polski. Przynależy do województwa pomorskiego. Stanowi siedzibę powiatu malborskiego. Malownicza miejscowość położona jest nad Nogatem. Jest to znany i chętnie odwiedzany ośrodek wypoczynkowy oraz turystyczny. Malbork słynie przede wszystkim z pięknego, zabytkowego zamku. Chętnie przyjeżdżają tu nie tylko miłośnicy historii. Można tu przede wszystkim wynająć wygodne noclegi. Malbork jest miejscowością, w której znacznie rozwija się turystyka. Dzięki temu, że baza noclegowa spełnia wszelkie standardy, osoby odwiedzające to niezwykłe miasto mogą wspaniale wypocząć i odciąć się od codziennych problemów.

Atrakcyjne położenie sprawia, że niemało jest tu atrakcji turystycznych. Ciekawa architektura, niezwykła historia oraz niesamowite zabytki powodują, że warto wybrać się na wakacje do tej miejscowości. Będzie to znakomite miejsce zarówno na wakacje, jak i weekendowy wyjazd. Z pewnością turyści nie będą się tu nudzić. Czas spędzony w malowniczej miejscowości niewątpliwie będzie dobrze wspominany.

W Malborku koniecznie trzeba zobaczyć twierdzę Przedmoście. Dawniej stanowiła główną linię oporu, strzegącą mostów tczewskich na Wiśle oraz mostu na Nogacie. Dzięki niej wojska mogły się wycofać przez obie rzeki. Wznieśli ją Prusacy. Powstała w latach 1899–1902. Tworzyło ją dziesięć niewielkich fortów. W każdym mieścił się schron. Mogło się tam znaleźć około 120 żołnierzy. Po wybuchu I wojny światowej umocnienia zostały zasadniczo rozbudowane.

Brama Garncarska jest równie ciekawym obiektem, znajdującym się w Malborku. Zbudowana została w XIV wieku. Pochodzi z tego samego czasu co umocnienie miejskie. Jest to zabytkowa brama miejska. Nazywano ją również Bramą Elbląską czy też św. Ducha. Obiekt został wybudowany na planie prostokąta. Składa się z pięciu kondygnacji. Całkowita wysokość bramy wynosi 12 m. W roku 1960 znalazła się w rejestrze obiektów zabytkowych.

W Malborku znajduje się także Brama Mariacka. Została ona także wybudowana w XIV wieku. Wybudowano ją na planie prostokąta. Jest nieco niższa od Bramy Garncarskiej. Jej wysokość sięga dziesięciu metrów. Dawniej nazywano ją bramą Sztumską czy też Przewozową. Wybudowano ją w stylu gotyckim. Charakterystyczną dla bramy jest nadbudówka z muru pruskiego. Powstała ona po pożarze w 1838 roku. Brama Mariacka została wpisana do rejestru zabytków w roku 1948.