Iwonicz-Zdrój, jak sama nazwa nam sugeruje, to miejscowość uzdrowiskowa. Miasto liczy niespełna dwa tysiące mieszkańców i położone jest w malowniczych górskich okolicznościach Beskidu Niskiego, Bieszczad i urokliwego Iwonickiego Potoku.

To, co skutecznie przyciąga licznych gości do Iwonicza-Zdroju, to liczne atrakcje. Są to przede wszystkim zabytkowe zabudowania starego uzdrowiska ze słynną Pijalnią Wód Mineralnych. To obowiązkowe miejsce, które trzeba obejrzeć i skorzystać ze zdrowotnych źródeł wód mineralnych i borowiny. Pijalnia mieści się w niezwykle urokliwym budynku. Można się pokusić o porównanie do greckich lub rzymskich łaźni.

Iwonicz-Zdrój położony jest kilkanaście kilometrów od Krosna, czyli malowniczego miasteczka, będącego często nazywanym „parva Cracovia”, czyli tłumacząc na język polski – mały Kraków. Ten przydomek, liczące niespełna pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców miasto, zawdzięcza przede wszystkim urokliwej starówce, która bardzo przypomina tę w stolicy Małopolski. Miejscowy rynek zawsze tętni życiem. Kolorowe, odnowione kamienice zachęcają do spoczynku oraz spaceru. W samym sercu znajduje się zabytkowy, renesansowy ratusz. Dużą osobliwością centralnego placu miasta jest także piękna fontanna w kształcie kwiatu. Z pewnością niecodzienną i unikalną atrakcją Krosna jest Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. To dobra alternatywa, dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za typowymi muzeami i wystawami. Podczas zwiedzania można poznać fascynujący świat szkła, od momentu jego powstawania kilka tysięcy lat temu jak i do współczesności.

Magnesem przyciągającym aktywnych turystów do Iwonicza-Zdrój są liczne szlaki rowerowe, które prowadzą po najpiękniejszych miejscach w okolicy. Rowerzyści mogą wybierać trasy w zależności od długości, a także celu, do których prowadzi. Szlak czerwony „Na górę Cergowa”, prowadzi na najpopularniejszy i najwyższy szczyt w okolicy. Licząca ponad dziesięć kilometrów trasa obfituje w urokliwe zakątki, takie jak jaskinie, cudowne źródełko zwane „Złota Studzienka” oraz malownicze krajobrazy dwóch rezerwatów. Iwonicz-Zdrój to także miejsce, które gromadzi zimą miłośników białego szaleństwa. W pobliżu znajduje się kilka atrakcyjnych i profesjonalnych wyciągów narciarskich. Istnieje także możliwość uprawiania narciarstwa biegowego.

Baza noclegowa w Iwoniczu-Zdroju ze względu na walory uzdrowiskowe oraz przyrodnicze w okresie letnim, jak i zimowym jest dobrze rozbudowana i urozmaicona, aby mogła w pełni zadowolić turystów. Największą popularnością cieszą się sanatoria, ze względu na liczne udogodnienia takie jak Spa, baseny oraz masaże i zabiegi lecznicze. Nie mniej chętnie wybierane są pensjonaty i hotele, położone w spokojnych miejscach, gwarantujących widoki na górskie szczyty. Każdy, kto chciałby zrobić coś przyjemnego dla siebie, powinien z pewnością odwiedzić Iwonicz-Zdrój. To doskonały sposób na połączenie uzdrowiska z aktywnym spędzaniem czasu w malowniczych Beskidach Niskich oraz zwiedzaniem zabytków.