W Łazach można bez problemów zdecydować się na spacery turystyczne. Dostępnych jest tam kilka szlaków, którymi warto się przejść, aby poznać najciekawsze zabytki tego regionu turystycznego. Z racji tego turyści chętnie wybierają w dzisiejszych czasach taką miejscowość jak Łazy, gdzie można skorzystać z uroków czterech szlaków turystycznych, które są bardzo dobrze oznakowane, więc nie da się na nich zgubić.

Do dyspozycji turystów oddane zostały tam następujące ścieżki: niebieska, czerwona, zielona oraz czarna. Każda z nich jest zróżnicowana, posiadają różne długości oraz inne atrakcje. Szlak czerwony jest dość wymagający, ponieważ jego długość wynosi aż 30 kilometrów i jest dość trudny pod kątem technicznym. Podróżuje się wtedy Koszalińskim Szlakiem Nadmorskim i przy okazji można odwiedzić takie miejscowości jak: Dąbki, Darłówko czy też Bobolin.

Drugim szlakiem jest szlak niebieski, który swoim obszarem obejmuje Szlak Rezerwatów. Jest to mniej wymagający tor, ponieważ jest długi na 15 kilometrów i na taki relaks można zabrać ze sobą dzieci, które powinny pokonać taką trasę bez większego wysiłku. Na długości tego odcinka zlokalizowanych jest naprawdę dużo pomników przyrody, a więc zwolennicy środowiska na pewno znajdą tam coś dla siebie.

Mamy jeszcze możliwość przejścia się szlakiem zielonym, a więc Szlakiem Wiatraków. Jest on długi na 13 kilometrów, a największą atrakcją na jego drodze jest Zamek Książąt Pomorskich. Znajduje się tam też największy na terenie Polski Park Elektrowni Wiatrowych.

Szlak czarny to z kolei trasa licząca sobie aż 104 kilometry i nie da się jej przejść w jeden dzień. Jest to Szlak Zabytków Średniowiecza, a więc obszarem jak sama nazwa wskazuje obejmuje liczne zabytki architektoniczne pochodzące z okresu średniowiecza.

Śmiało można rzec, iż baza noclegowa (Łazy noclegi) jest tu jedną z najciekawszych w całej Polsce. Do dyspozycji turystów dostępne są tam aż 4 różnorodne szlaki turystyczne, każdy jest bogaty w inne atrakcje turystyczne. Warto zapoznać się dokładnie z nimi wszystkimi, ponieważ można na tym skorzystać pod kątem przyrodniczym, historycznym oraz edukacyjnym.