Miejscem, które urzeka wszystkich przyjeżdżających tutaj turystów z pewnością jest nadmorska miejscowość Chłopy. Oferuje możliwość odpoczywania w ciszy i spokoju, a jednocześnie sprawia, że każdy znajdzie tutaj interesujące zajęcie dla siebie. Na pewno bez większych problemów dzisiaj można tam znaleźć noclegi {dostępne na portalu Meteora}, Chłopy bowiem to jedna z tych miejscowości, które ze względu na rosnącą ich popularność wśród turystów bardzo prężnie się rozwijają. Przede wszystkim baza noclegowa jest tą usługą, która notuje bardzo dynamiczny rozwój, rośnie bowiem zapotrzebowanie na znacznie większą ilość miejsc noclegowych. Nie zabraknie tutaj jednak ciekawych atrakcji, które pozwolą umilić czas urlopu.

Możliwość wypoczynku na plaży to na pewno największy atut, jaki do zaoferowania przyjeżdżającym tutaj osobom mają Chłopy. Plaża oferuje dostatecznie dużo miejsca, aby każdy miał swobodę wypoczynku. Można korzystać z pięknego słońca w sezonie letnim i się opalać lub też raczej zdecydować się na kąpiele w morzu. Oczywiście istnieje tutaj także możliwość uprawiania sportów wodnych, a niezbędny sprzęt bez najmniejszych problemów można wypożyczyć na miejscu. Plaża oddzielona jest od Chłopów laskiem i wydmami, dlatego też dotarcie na nią pieszo to jednocześnie ciekawy i zdrowy spacer, można bowiem pooddychać tak korzystnym szczególnie dla górnych dróg oddechowych powietrzem pełnym jodu.

Na pewno koniecznie trzeba wybrać się na spacer po Chłopach {dostępne na stronie facebooka}. Cała miejscowość wpisana jest do rejestru zabytków. Jest bowiem jednym z nielicznych miejsc, gdzie wciąż zachowany jest układ domów, tak charakterystyczny dla dawnego budownictwa w tym regionie. Poza tym można podziwiać bardzo wiele zabytkowych domów, w bardzo dobrym stanie. Spacerując nie można przejść obojętnie obok przystani rybackiej. Znajduje się ona praktycznie w centrum miejscowości, nie sposób więc jej nie zauważyć. Miłośnicy ryb mają tutaj możliwość kupić okazy bezpośrednio od rybaków ze świeżych połowów. Do spacerów po okolicy miejscowości zachęca bardzo duża ilość szlaków turystycznych, które prowadzą nie tylko do innych miejscowości, ale także do wielu bardzo interesujących miejsc. Każdy na pewno znajdzie idealnie dopasowany do swoich możliwości fizycznych pod względem długości szlak. Rowerzystów z pewnością ucieszy wiadomość, że jest tutaj także bardzo wiele przeznaczonych dla nich właśnie tras.