Jeśli marzycie o tym, by w końcu gdzieś wypocząć od codziennych obowiązków i zaszyć się w przyjemnych zakątkach, doskonałym rozwiązaniem okaże się Kościerzyna. Jest to malownicze miasto położone w województwie pomorskim, chociaż na darmo można szukać go nad Bałtykiem. Kościerzyna jest jednym z miast, które królują na Kaszubach. Stąd też tutejsza baza noclegowa [Kościerzyna➤Noclegi➤Meteor] jest rozwijana z każdym rokiem coraz bardziej.

Zacznijmy od tego, że w Kościerzynie znajdziemy bardzo wiele ciekawych miejsc oraz zabytków, które z powodzeniem możemy zwiedzać. Osoby, które lubią zabytki sakralne, a także są przekonane do tego, by odwiedzać obiekty wybudowane w XIX wieku, z pewnością zadowolone będą z widoku neogotyckiej świątyni pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół został zaprojektowany przez słynnego architekta Hennike, a następnie wybudowany pod koniec XIX wieku. W związku z tym wyróżnia się dość surowym wnętrzem, ale na pewno wywołującym bardzo duże wrażenie na zwiedzających.

Nie jest to jedyny zabytek, jaki mamy okazję zwiedzać. Wystarczy wybrać się do centrum Kościerzyny, by móc przekonać się na własnej skórze o wspaniałości tego miasta, ponieważ stary rynek, jak i tutejszy układ urbanistyczny pochodzą z samej końcówki XIV wieku. Właśnie tutaj będziemy mieli okazję poczuć się jak kilka wieków wcześniej, po prostu przenosząc się do czasów średniowiecza. Wracając chociaż na chwilę do sakralnych zabytków, przy Starym Mieście mamy okazję do zwiedzania kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy. Został on wybudowany na samym początku XX wieku. Architekci postanowili utrzymać jego styl w neobaroku, co sprawia wrażenie, że świątynia jest o wiele starsza niż w rzeczywistości.