PATRIA- grupa turystyczna

Info o podróżach naszej grupy

Marina Wilkasy

Wilkasy to urokliwie położona nad jednym z największych mazurskich jezior wieś turystyczna. O jej atrakcyjności stanowi głównie ulokowana na zachodnim brzegu jeziora Niegocin – Marina Wilkasy. Przyciąga nie tylko miłośników żeglugi, ale i sportów wodnych w ogóle, a dla turystów nie korzystających z tego typu atrakcji stanowi sama w sobie urokliwy element krajobrazu. Zaczynając od Mariny, nie można nie zauważyć, że polożenie jest ono szczególnie korzystne. Otoczone bowiem lasami centrum wodne sprzyja nie tylko wypoczynkowi na wodzie, ale i na lądzie. Liczne trasy biegowe, rowerowe i turystyczne przebiegające przez owe rozległe gęste lasy są dodatkowa atrakcją tej okolicy.

To największa baza noclegowa całej wsi (noclegi Wilkasy). To tutaj letnie schronienie noclegowe znajdzie nawet ponad 500 przyjezdnych, którym kompleks zagwarantuje noclegi. Wilkasy dysponują bowiem ekonomiczną baza noclegową, ale również wysokiej klasy trzygwiazdkowymi obiektami dla bardziej wymagającej klienteli. Obiekt Mariny Wilkasy jest również miejscem doskonały do biwakowania. Dysponuje on bowiem polami campingowymi oraz miejscami grillowymi. Można tutaj zatem zaznać prawdziwej przygody pod gołym niebem. Osoby nie uprawiające żeglugi, bądź rozpoczynające dopiero swą przygodę ze sportami wodnymi mogą skorzystać funkcjonujących tutaj wypożyczalni sprzętu wodnego, które dysponują zarówno rowerami wodnymi, kajakami, łodziami, jak i wieloma innymi atrakcjami. Cała Marina dysponuje również aż trzema kąpieliskami w tym jedno strzeżone przez ratownika WOPR – jest to kąpielisko gminne. Wszystkie natomiast są wyposażone w zaplecze sanitarne.

Baza gastronomiczna całego obiektu również jest doskonale zorganizowana. Funkcjonują tutaj bowiem dwie restauracje oraz stołówka. Miłośnicy szybkich posiłków mogą skorzystać z oferty pizzeri, a biwakowicze pragnący przyrządzić sobie posiłek pod gołym niebem, na grillu, nad ogniskiem czy w kociołku mogą skorzystać z jednego z dwóch działających na terenie mariny sklepów. Cały obiekt jest doskonałym miejscem zarówno na weekendowy wypad z przyjaciółmi, jak i na urlop z całą rodzina. Nie zabraknie tutaj atrakcji dla miłośników sportów wodnych, ale i dla przypadkowych turystów pragnących wyłącznie odpoczynku. Jest to również doskonała okolica dla wędkarzy, którzy mogą wypożyczyć motorową łódź wędkarską i udać się na połowy.

 

1 Comment

  1. Czyli w tej Marinie Wilkasy znajdę bez problemu nocleg, nawet na ostatnią chwilę?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>