Góry, można się w nich zakochać. W ich krainach, dolinach i szczytach. Dodatkowo są miejsca w które można się dostać ścieżkami o różnym poziomie trudności. Będąc w Tatrach nie można ominąć takiego miejsca jak Morskie Oko. Dostępne dla wszystkich i każdy maszeruje tam bardzo chętnie. Najdłuższa ścieżka prowadzi asfaltem, dlatego też wiele osób decyduje się tam dojść z dziećmi, a nawet z wózkami. Wymaga to bardzo dużo wysiłku ponieważ droga cały czas prowadzi pod górę. Oczywiście w momencie bardzo dużego zmęczenia nie trzeba się martwić, że nie dojdzie się do celu ponieważ do samego Morskiego Oka dopuszczony jest transport ludzi dorożkami. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania.

Dodatkowo do celu prowadzą ścieżki turystyczne poboczne, przez las. Te szlaki są krótsze jednak bardziej strome i wymagające więcej wysiłku. Podróż zajmuje cały dzień, łącznie ze zejściem, więc trzeba pamiętać, aby wyruszyć tam zaraz po śniadaniu. Nie trzeba brać ze sobą dużo rzeczy, ponieważ strumienie górskie są tak czyste, że można się z nich spokojnie napić. Jest to bardzo duże przeżycie fizyczne jak i psychiczne dla każdej osoby. Dodatkowo można przy okazji zwiedzić również inne doliny jak i krainy górskie, jednak na to wszystko potrzeba czasu oraz odpowiedniego miejsca do wypoczynku.

Jednym z miejsc posiadającym bogaty zasób noclegowy jest Poronin. Mała wioska, którą można porównać do willowego osiedla znajdująca się nie całe 10 kilometrów od samego Zakopanego. Lokalizacja jest bardzo dobra a jednocześnie zapewnia dostęp do większości tatrzańskich atrakcji. W Poroninie można zarezerwować sobie pokój w domach wczasowych z wyżywieniem lub bez, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Tam gdzie nie ma oferty obiadów czy też obiadokolacji, jest zapewniony dostęp do kuchni gdzie można sobie samemu przygotować posiłek. Dodatkowo można skorzystać z oferty obiadowej restauracji w Poroninie lub samym Zakopanym. Wioska jest miejscem z wysoko rozwiniętą komunikacją mimo małych rozmiarów, więc wybierając bazę noclegową właśnie tam nie trzeba się o nic martwić, jedynie należy mądrze rozplanować wycieczkę podczas okresu urlopowego, aby spędzić go jak najbardziej owocnie.